Номер 1 Аризона изглежда удобно на първо място, изпреварва номер 23 Уисконсин 98-73
AP News | 2023-12-09 | 00:32:04

ТУСЪН, Аризона (AP) — Пеле Ларсон отбеляза рекорд в кариерата си 21 точки, Кейлъб Лав добави 20, а No 1 Аризона спечели с 98-73 над Уисконсин № 23 в събота. , използвайки серия 25-8, за да завърши първото полувреме и да вземе преднина от 17 точки на полувремето.

Ларсон завърши 6 от 6 стрелби от игра, включително 4 от 4 за тройки. Дивите котки стреляха 58% от терена.

Мачът беше напрегнат през първите 10 минути и резултатът беше равен на 23-общо с 8:50 до края на първото полувреме, преди участък от смазваща атака от Wildcats да им даде предимство от 48-31 на почивката . Kylan Boswell вкара дълга тройка точно преди сирената, за да увеличи предимството до 17.

Разрез от 55 секунди и осем точки капсулира серията: Ларсон вкара третата си тройка за първото полувреме, Лав го последва с кражба и бързо забиване, а след това Оумар Бало завърши фойерверките с алей-уп удар.

Уисконсин беше разтърсен и нямаше да се възстанови. Баджърс влязоха в играта с поредица от шест победи, включително победа над тогавашния номер. 3 Маркет.

Джон Блекуел поведе Уисконсин със 17 точки.

Аризона не е бил номер 1 в топ 25 на AP от осемседмичен престой, който приключи през януари 2014 г. под ръководството на бившия треньор Шон Милър. Треньорът Томи Лойд е в третия си сезон след дълъг период като помощник в Гонзага и първите му два отбора прекараха по няколко седмици в челната петица.

Уисконсин: Язовците останаха с Дивите котки за известно време, но просто се натъкнаха на бръмчал. Уисконсин трябва да се поучи от враждебната пътна среда и няма причина тя да не бъде важен фактор в надпреварата за Голямата десетка.

Аризона: Лойд каза миналата седмица, че екипът му трябва да прегърне високите очаквания да бъде отбор номер 1. Мисията изпълнена. Язовците дадоха битка на Дивите котки рано, но късното първо полувреме на Аризона е знак, че това може да е отбор, който ще остане на първо място за известно време. Очаква ни голям мач срещу Purdue следващия уикенд.

Уисконсин: домакин на Джаксънвил Стейт в четвъртък.

Аризона: Изправя се срещу номер 4 Purdue следващата събота в Индианаполис.